Chraňte své úspory před inflací chytrou investicí do P2P půjček

Inflace způsobuje, že si toho za uspořené peníze koupíme...
- Komerční sdělení -časopis

Z vítězství se těšila Němka Lena Dürrová.

ŠPINDLEŘŮV MLYN. Slovenské lyžařce Petre Vlhové nevyšel nedělní slalom Světového poháru v českém Špindlerově Mlýně.

Sedmadvacetiletá Liptáčka byla po prvním kole šestá, ale ve druhé jízdě se nevyhnula chybě a nakonec obsadila až 13. příčku. Na vítěznou Němku Lenu Dürrovou měla v cíli propastné manko 2,24s.

Předvedla zřejmě své nejhorší druhé kolo v sezóně. Krátce po prvním mezičase udělala obrovskou chybu a téměř se zastavila na trati. Celkově se našly jen tři závodnice, které měly horší druhou jízdu.

Petra Vlhová a průběžná pořadí v sezóně 2022/2023
„V obou kolech jsem udělala spoustu chyb. Nebudu ani říkat, co se mi odehrává v hlavě, protože bych byla příliš upřímná. Mrzí mě to, takový je však sport.

Tento víkend mi to nevyšlo. Odpočinu si, načerpám síly a budu se snažit dobře připravit na MS,“ řekla Vlhová pro televizi JOJ Sport.

„Chviličku mi to trvalo, ale pak jsem zariskovala. Udělala jsem menší chybičky, ale v závěru jsem do toho dala všechno. Byl to dobrý závod,“ uvedla v první reakci po závodě 31letá rodačka z Mnichova.

Ta vyfoukla vítězství Američance Mikaele Shiffrinové, na kterou se v neděli upíraly všechny oči. Shiffrinová vedla po prvním kole, ale nakonec skončila druhá, když za Dürrovou zaostala o šest setin vteřiny.

Na vyrovnání absolutního rekordu Švéda Ingemara Stenmarka, který nasbíral 86 vítězství ve SP, si tak bude muset počkat minimálně do nejbližšího závodu.

Shiffrinovou může těšit alespoň skutečnost, že nedělním druhým místem si zajistila malý křišťálový glóbus za tohoto sezónní výsledky ve slalomu.

Dosud nasbírala v této disciplíně 785 bodů a Švýcarka Wendy Holdenerová společně s Vlhovou, které mají na kontě shodně po 530 bodů, ji už nemohou předstihnout, jelikož v rámci SP se do konce sezóny uskuteční už jen dva slalomy – ve švédském Aaru a ando.

Shiffrinová je zároveň lídrkou v celkovém hodnocení Světového poháru. Dosud získala 1697 bodů. Druhá je momentálně Vlhová (966) a třetí pozice patří Švýcarce Lare Gutové-Behramiové (906).