11 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
DomůPro mužeAutomaticky vytvořený koncept

Automaticky vytvořený koncept

Date:

Nenechte si ujít

Co potřebují pokojové rostliny v zimě? Pečovat o ně je třeba jinak

Pokojovou zeleň není třeba v zimě přelévat. Stejně jako lidé...

Oblečení na skládkách je horší než plast.

Nabízíme velký přehled možností. Nahromaděné šatstvo, které už nenosíme, nebo...

Jak skladovat potraviny, aby co nejdéle vydržely čerstvé?

Snížit plýtvání lze i správným umístěním v chladničce. Vyhazujeme je...

I dospělým chybí vzdělání o sexualitě. Vzniká pro ně web

S podtitulem Přirozeně o přirozených tématech vzniká na Slovensku...

V Pardubicích najdete perníky na každém kroku

Na své si přijdou všechny smysly. Když se řekne Pardubice,...
- Komerční sdělení -časopis

Lexus je automobilkou, která ctí svoji filozofii.

Automobilový svět je světem kompromisů. Místem, kde je charakter stále větší vzácností. Je proto skvělé, že existují auta jako Lexus ES 300h. Charismatický společník, který může být váš překvapivě výhodně díky balíčku Limited Edition.

Základním kamenem charakteru je filozofie. Lexus je automobilkou, která svou filozofii ctí. Takumi, Omotenashi a Kaizen nejsou pro japonskou automobilku jen prázdnými slovy, ale pravidly hry, které pochopíte už po prvním kontaktu s kvalitním výrobkem.

Tradice v posouvání hranic
Lexus ES 300h vás dostane svojí nezaměnitelnou sofistikovaností. Je výjimečný a na první pohled jiný, čímž ostře kontrastuje s charakterem vlastní třídy. Za to vděčí především své řemeslné dokonalosti, která se skrývá pod heslem Takumi. Delikátní linie a design, který je bohatý na prvky, totiž dokáže být jedině dílem skutečného mistra.

Pokud považujete jeho výraz za agresivní, interiér vás překvapí svojí pohostinností. Se svou výraznou orientací na řidiče snadno přehlédnete všechny detaily, které pečují o váš komfort. No jsou tady; spousta aut nabízí dotykové ovládání, ale jen Lexus vám umístí před trackpad polštářek, díky kterému je jeho ovládání komfortní.

ES 300h vás ani v době streamů neobere o možnost poslechnout si vaše oblíbené CD či DVD. I to je Omotenashi, předvídavá pohostinnost. Splnit vaše přání ještě předtím, než na něj pomyslíte.

Duše inovátora
Lexus se stal synonymem pro hybridní pohon počínaje ikonickým modelem RX 400h. Kombinace sametového benzinového motoru s elektromotorem v luxusním kabátu si získala mnoho zákazníků, kteří se k japonské automobilce rádi vracejí. Nejen pro jeho výkon, ale především pro jeho hospodárnost a spolehlivost.

Lexus ES 300h představuje již čtvrtou generaci hybridního systému japonské značky, který během 23 let na trhu prošel podstatnými změnami. Tentokrát spoléhá na síly řadového čtyřválce o výkonu 130 kilowattů (178 k), které kombinuje s elektromotorem o výkonu 88 kilowattů. Jeho 202 newtonmetrů je k dispozici v reálném čase a v jakémkoli spektru otáček.

Systémový výkon 160 kilowattů přenáší na kola klíčová součástka celého systému. Převodovka E-CVT je unikátní právě pro hybridní modely Toyoty a Lexusu a skrývá tajemství trvanlivosti a hladké jízdy. Namísto velkého počtu různých převodů má E-CVT převodovka pouze jeden převod, jehož poměr se lineárně zvětšuje nebo zmenšuje podle potřeby. Lexus chápe, že nejlepší automatická převodovka je ta, o které během jízdy nevíte.

Bez kabelů a kompromisů
Prostřednictvím převodovky s plynulou změnou převodu se do jízdy zapojuje i elektromotor. Ten pomáhá spalovacímu motoru v celém spektru otáček nebo podle potřeby při prudkém zrychlení či při „plachtění“ ve vysoké rychlosti. Jinak řečeno – vy zvolíte tempo a vůz zvolí nejšetrnější a nejefektivnější způsob, jakým jej dosáhne.

Hybridní pohon v ES 300h má ještě jedno příjemné specifikum, kterým je nabíjení – konkrétně jeho absence. Na rozdíl od plug-in hybridních systémů se jeho 1,6 kWh baterie nabíjí výhradně z energie, kterou vozidlo získává brzděním a zpomalováním.

I to stačí, aby se ES 300h umělo pohybovat čistě na elektřinu. v městském prostředí. Stres z nedostatku volných nabíječek či dlouhé prostoje na stanicích jsou proto jevem, který budete vzdáleně pozorovat z kabiny vedle jemného šepotu pracujících elektromotorů.

Předběhnout budoucnost
Kaizen popisuje Lexus jako bezbřehou touhu vyrobit to nejlepší auto na světě. Staví na poznání, ale i na odvaze podívat se budoucnosti do očí. I proto nabízí v ES průkopnická řešení, jakými jsou například digitální zpětná zrcátka, díky kterým se stávají mrtvé úhly minulostí. Nebo Bi-LED světlomety, které krájejí tmu jako katana.

Věděli bychom pokračovat, ale kouzlo luxusu spočívá v osobním kontaktu. A ten nikdy nebyl dostupnější. Zkuste objevit kouzlo modelu ES prostřednictvím Limited Edition i vy. Protože nejen to, o čem jste nyní četli, může být vaše už za 42 900 eur.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek